Francouzsko-česká obchodní komora

Autor(ka) práce: Sirotková, Markéta
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Křenková, Eva
Tato bakalářská práce se zabývá vzájemnými obchodními vztahy mezi Českou republikou a Francií a blíže popisuje fungování a aktivity Francouzsko-české obchodní komory (dále jen FČOK). Cílem této práce je charakterizovat činnost FČOK a zhodnotit její přínos k prohloubení obchodních vztahů mezi Českou republikou a Francií. Práce je rozdělena do tří kapitol. První kapitola se zabývá vzájemnými česko-francouzskými obchodními vztahy a kulturními odlišnostmi. Druhá kapitola popisuje FČOK, její poslání, členské společnosti a aktivity. Třetí kapitola se věnuje rozhovorům s představiteli členských společností.
Klíčová slova: jednání; Česká republika; Francie; obchod; komora; kultura
Název práce: French-Czech Chamber of Commerce
Autor(ka) práce: Sirotková, Markéta
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Křenková, Eva
This bachelor thesis deals with the mutual business relations between the Czech Republic and France and describes the functioning and activities of the French-Czech Chamber of Commerce (hereinafter referred to as FCCC). The aim of this paper is to characterize the activities of FCCC and to evaluate its contribution to the deepening of the trade relations between the Czech Republic and France. The thesis is divided into three chapters. The first chapter covers the mutual Czech-French business relations and cultural differences. The second chapter describes the FCCC, its mission, membership and activities. The third chapter includes interviews with members of the Chamber.
Klíčová slova: Czech Republic; France; trade; relations; culture; chamber

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod