Česko-norská obchodní spolupráce s přihlédnutím ke kulturním odlištnostem

Název práce: Česko-norská obchodní spolupráce s přihlédnutím ke kulturním odlištnostem
Autor(ka) práce: Sumegová, Tamara
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Křenková, Eva
Cílem této bakalářské práce je analýza obchodních vztahů České republiky a Norska z pohledu obchodní výměny a kulturních odlišností. Práce je rozdělena do pěti kapitol. První kapitola je zaměřena na obecnou charakteristiku Norska. Druhá kapitola charakterizuje Norsko z ekonomického hlediska. Třetí kapitola pojednává o česko-norské obchodní spolupráci. Čtvrtá kapitola obsahuje informace o specifické norské kultuře, rozdílech mezi českým a norským národem a obchodním jednání s Nory. Pátá kapitola se věnuje dotazníkovému šetření s českými obchodníky, kteří mají zkušenosti s obchodním jednáním s Nory.
Klíčová slova: kulturní odlišnosti; Norsko; obchodní spolupráce
Název práce: Czech-Norwegian business cooperation with regards to cultural differences
Autor(ka) práce: Sumegová, Tamara
Vedoucí práce: Müllerová, Františka
Oponenti práce: Křenková, Eva
The aim of this bachelor thesis is the analysis of business relations between the Czech Republic and Norway in terms of trade and cultural differences. The thesis is divided into five chapters. The first chapter focuses on the general characteristic of Norway. The second chapter characterizes Norway from the economic point of view. The third chapter deals with the Czech-Norwegian business cooperation. The fourth chapter includes information about the specific Norwegian culture, cultural differences between the Czech Republic and Norway and business meetings with Norwegians. The fifth chapter is devoted to surveys with Czech businessmen who have experience with negotiations with Norwegian business partners.
Klíčová slova: business cooperation; Norway; cultural differences

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů