Dopady ukrajinské krize na ekonomické vztahy mezi Ukrajinou a Ruskou federací

Název práce: Dopady ukrajinské krize na ekonomické vztahy mezi Ukrajinou a Ruskou federací
Autor(ka) práce: Halaj, Alexandr
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Cílem této bakalářské práce je pomocí analýzy charakterizovat vzájemné ekonomické vztahy a zhodnotit dopad ukrajinské krize na vzájemný obchod dvou historicky a kulturně velmi blízkých zemí, a to Ukrajiny a Ruské federace. Práce zkoumá vývoj ukrajinské a ruské ekonomiky s důrazem na jejich zahraniční obchod a především jsou pak zachyceny hlavní změny, které nastaly po vypuknutí ukrajinské krize v roce 2014. Práce pak v chronologickém pořadí popisuje hlavní události ve vzniku a vývoji ukrajinské krize. Závěr bakalářské práce se pak věnuje dopadům této krize na vzájemný obchod Ukrajiny a Ruska a jsou nastíněny některé možné scénáře budoucího vývoje.
Klíčová slova: Ruská ekonomika; Ukrajinská ekonomika; Ukrajinská krize; Ruská federace; Ukrajina; Rusko-ukrajinské vztahy
Název práce: The impact of Ukrainian crisis on economic relations between Ukraine and Russian federation
Autor(ka) práce: Halaj, Alexandr
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
The aim of this bachelor thesis is to characterize Russia-Ukraine mutual relations and to evaluate the impact of Ukraine crisis on mutual trade between two historically and culturally close countries-Ukraine and Russian Federation. The work examines both Ukrainian and Russian evolution of the economy with emphasis on the foreign trade and also captures main changes which occurred in their foreign trade after Ukraine crisis in 2014. The work in chronological order describes course of events that happened during the Ukrainian crisis. The ending of bachelor thesis studies the impact of Ukrainian crisis on trade between Russia and Ukraine. In the end of thesis possible scenarios of future development of crisis are outlined.
Klíčová slova: Economy of Russia; Economy of Ukraine; Ukrainian crisis; Russian Federation; Ukraine; Russia-Ukraine relations

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů