Sankce jako podnět pro rozvoj domácí produkce v Ruské federaci

Název práce: Sankce jako podnět pro rozvoj domácí produkce v Ruské federaci
Autor(ka) práce: Shamaeva, Marina
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Táto bakalářská práce se zabývá analýzou dopadů ekonomických sankcí zavedených vůči Rusku na rozvoj domácí produkce země. Cílem této práce je identifikace příčin a povahy sankcí proti Rusku a určení jejich dopadů na hospodářství a vlastní výrobu Ruska v různých odvětvích. Práce se skládá ze třech kapitol. V první kapitole jsou představené předpoklady a příčiny zavedeni sankci proti Rusku . V druhé kapitole je popsán dopad sankcí na hospodářství RF a zemí, které sankce zavedly a je popsána úspěšnost importní substituce v jednotlivých odvětvích. Poslední kapitola je praktická a je zaměřena na zjištěni dopadů sankcí a importní substituce na ruské firmy.
Klíčová slova: sankce; embargo; substituce; Rusko
Název práce: Sanctions as an incentive for the development of domestic production in the Russian Federation
Autor(ka) práce: Shamaeva, Marina
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
This bachelor thesis deals with the analysis of the impact of the economic sanctions imposed against Russia on the development of domestic production of the country. The aim of this work is to identify the causes and nature of sanctions against Russia and to determine their impact on the economy and production of Russia in particular sectors. The bachelor thesis consists of three chapters. The first chapter presents the assumptions and causes of the sanction against Russia. The second chapter describes the impact of the sanctions on the Russian's economy and on the countries that imposed the sanctions, and describes the success of the sectoral import substitution. The last chapter is practical and focuses on detecting the impact of sanctions and import substitution on Russian companies.
Klíčová slova: sanctions; Russia; substitution; embargo

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů