Koučování jako nástroj prevence vyhoření v sociálních službách

Název práce: Koučování jako nástroj prevence vyhoření v sociálních službách
Autor(ka) práce: Soukupová, Zuzana
Vedoucí práce: Sedláková, Jaroslava
Oponenti práce: Stejskalová, Irena
Bakalářská práce představuje koučování jako nástroj, pomocí kterého lze předcházet syndromu vyhoření v sociálních službách. Teoretická část informuje o všech základních oblastech této problematiky. Konkrétně popisuje syndrom vyhoření, jeho oblasti vzniku a také léčbu a jiné možné způsoby předcházení syndromu. Je blíže přiblížena problematika koučování, jeho cíle, nástroje a využití v pracovní sféře. Část pojednávající o sociálních službách tento termín blíže představí a s ním i vysvětlí pojmy jako zřizovatel, inspekce v sociálních službách, kvalita služeb a sociální pracovník. Praktická část je provedena formou dotazníkového šetření mezi pracovníky v sociálních službách v jindřichohradeckém okrese. Tento výzkum má za cíl zjistit, zda příslušné organizace vědí o této možnosti předcházení syndromu vyhoření, případně získat jiné příklady přímo z praxe, jak danému syndromu přecházet.
Klíčová slova: Sociální služby; Koučink; Syndrom vyhoření
Název práce: Coaching as a tool to prevent burnout in social services
Autor(ka) práce: Soukupová, Zuzana
Vedoucí práce: Sedláková, Jaroslava
Oponenti práce: Stejskalová, Irena
The bachelor thesis introduces coaching as a tool to prevent burnout syndrome in social services. The theoretical part informs about all the basic areas of this issue. In particular, it describes the burnout syndrome, its area of origin, as well as treatment and other possible ways of preventing the syndrome. It interpret the problematics of coaching, its goals, tools and use in the working sphere. Part of thesis, which deals with social services will introduce this term in more details and will explain the terms as founder, social service inspector, quality of service and social worker. The practical part is carried out in the form of a questionnaire survey of the relevant workers in social services in the district of Jindřichův Hradec. The purpose of this research is to find out if the organizations in question know about this possibility of preventing burnout syndrome or to get other examples directly from practice on how to prevent the syndrome.
Klíčová slova: Social services; Coaching; Burnout syndrome

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management