Návrh na zlepšení marketingové strategie společnosti Ferrum Plzeň,s.r.o

Název práce: Návrh na zlepšení marketingové strategie společnosti Ferrum Plzeň,s.r.o
Autor(ka) práce: Králová, Eliška
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
Diplomová práce se zabývá marketingovou strategií společnosti Ferrum Plzeň, s.r.o. Cílem této diplomové práce je zpracovat návrh na zlepšení marketingové strategie vybrané společnosti na základě zpracování marketingových analýz, které jsou podpořeny vlastním dotazníkovým šetřením. Teoretický část vysvětluje pojem marketing a zpracovává marketingové analýzy a marketingový výzkum. Praktická část se dělí na 2 kapitoly. První kapitola zahrnuje představení společnosti a vlastní zhodnocení marketingových analýz - SWOT analýza, analýza marketingového mixu a konkurenční analýza. Druhá kapitola popisuje specifika a zpracování dotazníkového výzkumu, který je zaměřen na malospotřebitele na Klatovsku. V závěru praktické části jsou zahrnuty návrhy a doporučení, které mají pomoci zlepšit postavení prodejen společnosti, stávající vztahy se zákazníky a přispět k získání nových.
Klíčová slova: Marketingové analýzy; Dotazníkové šetření; Marketingový mix; Trh hospodářských potřeb
Název práce: The Proposal For Improvement Of Ferrum Plzen, s.r.o. Marketing Strategy
Autor(ka) práce: Králová, Eliška
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
This master thesis deals with marketing strategy of Ferrum Plzen, s.r.o. Based on marketing analyses and questionnaire method, the aim of this thesis is to create a proposal for improvement of marketing strategy of this company. The theoretical part explains the term marketing, marketing analysis, and marketing research. The practical part is divided into two chapters. The first chapter includes the introduction of the company itself and own evaluation of SWOT analysis, marketing mix analysis, and competitor analysis. The second chapter describes findings of the questionnaire research which is focused on small consumers in Klatovy region. Finally, proposals and recommendations regarding position of the company on the market, current relations with customers and ideas how to raise awareness of the company are presented in the last part of the thesis.
Klíčová slova: Questionnaire research method; Marketing Mix; Marketing analyses; Market for Economics Needs

Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací

Datum zadání práce: 13. 12. 2016