Image a vnímání značky Hollandia

Autor(ka) práce: Lelková, Martina
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
Diplomová práce na téma "Image a vnímání značky Hollandia" se zabývá tím, jak spotřebitelé vnímají jogurty této značky. Cílem práce bylo zjistit, jakou image Hollandia má a navrhnout doporučení do budoucna. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. V teoretické části je popsána značka, image značky a marketingový výzkum trhu. V praktické části je představena společnost Hollandia, včetně SWOT analýzy a analýzy konkurence. Následuje dotazníkové šetření, které mělo zjistit, jak je značka Hollandia vnímána u koncových spotřebitelů v České republice. Na základě výsledků z výzkumu byly navrhnuty doporučení pro zlepšení její image.
Klíčová slova: dotazník; marketingový výzkum; image značky
Název práce: Image and perception of a Hollandia brand
Autor(ka) práce: Lelková, Martina
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
The Diploma Thesis on "Image and perception of a Hollandia brand" is focused on consumers view on the yoghurt of this brand. The aim of the work was to find out what image Hollandia has and suggest some recommendations. This thesis is divided into theoretical and practical part. The theoretical part describes brand, brand image and market research. The practical part introduces Hollandia company, including SWOT analysis and competitor analysis. After follows a questionnaire to find out how is Hollandia perceived by end-users in Czech Republic. Based on the results of the research, recommendations have been suggested to improve the image.
Klíčová slova: brand image; marketing research; questionnaire

Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací

Datum zadání práce: 29. 11. 2016