Značka MINI a její rebranding na českém trhu

Název práce: Značka MINI a jej rebranding na českom trhu
Jazyk práce: Slovensky
Práca sa zoaberá analýzou značky MINI na českom trhu, jej vnímaním spotrebiteľmi, historickým vývojom značky a súčasnou lokálnou marketingovou stratégiou a komunikáciou, vrátane definovania cieľovej skupiny, konkurentov a hlavných hodnôt značky. Cieľom práce je popísať zmeny, ktorými značka prešla v posledných rokoch a hlavné procesy rebrandingu. V teoretickej časti je popísaná značka MINI, jej analýza na českom trhu a globálne riadený rebranding. Na základe teoretickej časti bola v praktickej časti vypracovaná štúdia vnímania značky MINI v Českej republike s dôrazom na zmeny, ktorými značka prechádza, zosumarizovanie skutočností a doporučenie pre budúci vývoj značky.
Klíčová slova: MINI; Automotive; Rebranding; Značka; Marketing
Název práce: Značka MINI a její rebranding na českém trhu
Jazyk práce: Slovensky
Práca sa zoaberá analýzou značky MINI na českom trhu, jej vnímaním spotrebiteľmi, historickým vývojom značky a súčasnou lokálnou marketingovou stratégiou a komunikáciou, vrátane definovania cieľovej skupiny, konkurentov a hlavných hodnôt značky. Cieľom práce je popísať zmeny, ktorými značka prešla v posledných rokoch a hlavné procesy rebrandingu. V teoretickej časti je popísaná značka MINI, jej analýza na českom trhu a globálne riadený rebranding. Na základe teoretickej časti bola v praktickej časti vypracovaná štúdia vnímania značky MINI v Českej republike s dôrazom na zmeny, ktorými značka prechádza, zosumarizovanie skutočností a doporučenie pre budúci vývoj značky.
Klíčová slova: Marketing; Značka; Rebranding; MINI; Automotive
Název práce: MINI Brand and its Rebranding on the Czech Market
Jazyk práce: Slovensky
The thesis is focused on analyzing MINI brand on the Czech market, consumer brand awareness, historical development of the brand and current local marketing strategy and marketing communication. The thesis also includes the definition of the target group, main competitors and brand values. The aim of the thesis is to analyze changes which led to the processes of rebranding in the last years. The theoretical part describes MINI brand, its position on the Czech market and globally controlled rebranding. Based on the theoretical part the study of perception of the brand in the Czech Republic was carried out, with the emphasis on the changes, which the brand has been going through. Based on the collected information the appropriate recommendations were proposed. The conclusion contains suggested improvements for the future prosperity of the brand.
Klíčová slova: Marketing; Automotive; MINI; Rebranding; Brand

Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací

Datum zadání práce: 22. 11. 2016