Procesní analýza vybraného procesu v bance

Název práce: Procesní analýza vybraného procesu v bance
Autor(ka) práce: Frolova, Anastasia
Vedoucí práce: Říhová, Zora
Oponenti práce: Malinová, Ludmila
Bakalářská práce je zaměřena na procesní analýzu a optimalizaci procesu podporujícího fungování informačního managementu v bance. Práce je rozdělena do dvou částí. V teoretické části jsou popsány důležité pojmy a nástroje použité v praktické části práce. Poté následuje praktická část, která se zabývá procesní analýzou a optimalizací vybraného procesu banky. Zde je na začátku uveden obecný popis společnosti a útvaru Informační management, ve kterém analyzovaný proces působí. Dále se praktická část zaměřuje na analýzu současného stavu vybraného procesu, jeho zmapovaní modelovací metodikou BPMN, vyhodnocení za pomoci sestavení SWOT analýzy, rozebrání problémových oblastí procesu a navržení případných zlepšení pro odstranění problémů.
Klíčová slova: Procesní analýza; BPMN; Optimalizace procesu; Procesní řízení; SWOT analýza; Informační management; Proces
Název práce: Process analysis of the selected bank process
Autor(ka) práce: Frolova, Anastasia
Vedoucí práce: Říhová, Zora
Oponenti práce: Malinová, Ludmila
The focal point of the thesis is the process analysis and the optimization of the supporting functions of information management in the bank. In the theoretical part, there is a description of the important terms and definition of the concepts as well as the tools which have been used in the practical part of the thesis. The practical part deals with the process analysis and the optimization of the selected bank process. This also includes a general description of the company and the Information Management department in which the analyzed process works. The study then focuses on the analysis of the current status of the selected information management process and its mapping with the BPMN modeling methodology. The subsequent evaluation uses SWOT analysis to identify the problem areas of this process and offers recommendations for possible improvements to solve these problems.
Klíčová slova: BPMN; Process Management; Process analysis; SWOT analysis; Information management; Process optimization; Process

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky