Trhy práškových barev ve vybraných evropských zemích

Název práce: Trhy práškových barev ve vybraných evropských zemích
Autor(ka) práce: Dědek, Vojtěch
Vedoucí práce: Lhotáková, Markéta
Oponenti práce: Auervek, Martin
Bakalářská práce si klade za cíl porovnat trhy práškových barev v šesti vybraných evropských zemí s důrazem kladeným především na českou firmu JOTUN Czech a.s. V teoretické části práce se věnuji charakteristice práškových barev, v jakých odvětvích a na co se používají, a jaké jsou jejich výhody a nevýhody oproti tekutým barvám. Podstatou praktické kapitoly je porovnání šesti vybraných trhů (Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česká republika) skrze čtyři zvolená hlediska, kterými jsou: spotřeba práškových barev, ekonomická vyspělost, počet obyvatel a spotřeba oceli. Následuje podrobný rozbor vybraných trhů a doporučení firmě JOTUN Czech a.s., na jaké trhy by se měla v příštích letech zaměřit.
Klíčová slova: porovnání; evropské trhy; práškové barvy
Název práce: Powder coatings markets in chosen European countries
Autor(ka) práce: Dědek, Vojtěch
Vedoucí práce: Lhotáková, Markéta
Oponenti práce: Auervek, Martin
The aim of this bachelor thesis is to compare powder coatings markets in six European countries, especially then with focus on the Czech company JOTUN Czech a.s. The theoretical part of this thesis consists of brief introduction of powder coatings, what are they used for and what are their advantages and disadvantages over liquid paints. The main task of the practical part is comparison of six chosen markets (Austria, Germany, Poland, Hungary, Slovakia and Czech Republic) through four viewpoints: powder coatings consumption, economic maturity, population and steel consumption. The bachelor thesis ends with my recommendation to company JOTUN Czech a.s., which markets should the company focus on in the future.
Klíčová slova: European markets; powder coatings; comparison

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů