Webová aplikace pro zasílání push notifikací

Název práce: Webová aplikace pro zasílání push notifikací
Autor(ka) práce: Budař, Jan
Vedoucí práce: Sklenák, Vilém
Oponenti práce: Hradil, Jiří
Práce se zabývá vývojem aplikace pro odeslání push notifikací za použití PHP frameworku Symfony. Text práce je logicky rozčleněn do dvou hlavních částí. První část je zaměřena teoreticky a je zde vysvětleno co jsou push notifikace, k čemu se v současnosti využívají a jaká je jejich historie. Jednou z kapitol této části je i představení a přehled služeb pro jejich zasílání, včetně vysvětlení principu funkce. Druhá část práce je praktická a zabývá se návrhem a vývojem aplikace. V jejím úvodu lze najít požadavky, které jsou na aplikaci kladeny, následované návrhem aplikace za pomocí diagramu případů užití, doménového modelu a návrhů uživatelského rozhraní s využitím drátěných modelů. Následující kapitola představuje nejdůležitější nástroje a technologie použité pro vývoj. Závěrečná kapitola pojednává o samotné implementaci a představuje její výsledek. Výstupem práce je webová aplikace sloužící k odesílání push notifikací, která bude použita pro interní potřeby softwarové společnosti.
Klíčová slova: Push notifikace; Firebase Cloud Messaging; Apple Push Notification; PHP; Symfony; Doctrine ORM
Název práce: Web application for sending push notifications
Autor(ka) práce: Budař, Jan
Vedoucí práce: Sklenák, Vilém
Oponenti práce: Hradil, Jiří
This thesis deals with the development of application for sending push notifications using the PHP Symfony framework. The text is logically divided into two main parts. The first part is theoretical and explains what push notifications are, what is their current use and what is their history. One of the chapters of this section is an introduction and overview of services used for sending push notifications, including an explanation how these services work. The second part is practical and deals with design and development of the application. At first there are requirements that are placed on the application, followed by designing by using a use case diagram, domain model and wireframes of user interface. The next chapter describes the most important tools and technologies used for development. The final chapter discusses the implementation itself and represents the final product. The output of this work is a web application used for sending push notifications that will be used for internal needs of software company.
Klíčová slova: Push notifications; Firebase Cloud Messaging; Apple Push Notification; PHP; Symfony; Doctrine ORM

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství