Vstup zahraniční firmy na trh EU

Název práce: Vstup zahraniční firmy na trh EU
Autor(ka) práce: Kryuchkov, Dmitriy
Vedoucí práce: Dvořák, Jiří
Oponenti práce: Gunina, Daria
Tato diplomová práce je zaměřená na jeden aspekt mezinárodního obchodu, jehož cílem je prozkoumat vstup běloruské společnosti do zemí Evropské unie, popřípadě její export do Evropské unie. V teoretické části se bude zkoumat mezinárodní obchod a budou popsány jednotlivé metody, které budou nejvíce užívány v praktické části této práce. Jedná se především o situační analýzu 4C, Porterův model pěti sil a mezinárodní marketingový mix. Práce by se měla stát vodítkem pro nové společnosti, které chtějí zahájit svoje mezinárodní podnikání na trhu Evropské unie.
Klíčová slova: mezinárodní obchod; konkurenční prostředí; expanze
Název práce: Entry of Foreign Firm to the EU Market
Autor(ka) práce: Kryuchkov, Dmitriy
Vedoucí práce: Dvořák, Jiří
Oponenti práce: Gunina, Daria
This diploma thesis focuses on one aspect of international trade, which aim is to examine the entry of the Belarusian company into the European Union market, and possibility of export to the European Union countries. Theoretical part examines international trade and describes the main analytical tools that will be mostly used in the practical part of this thesis. This is primarily the 4C analysis, the Porter`s five forces analysis and the international marketing mix. Work should be a guide for new companies wishing to start their international business in the European Union market.
Klíčová slova: competitive environment; expansion; international trade

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu