Sponzoring jako součást obchodní a marketingové strategie firmy

Název práce: Sponzoring jako součást obchodní a marketingové strategie firmy
Autor(ka) práce: Hampl, Radek
Vedoucí práce: Říha, David
Oponenti práce: Urbánek, Tomáš
Tato diplomová práce se zaměřuje na analýzu sponzoringu, jakožto jednoho z nástrojů marketingové a obchodní strategie firmy. Teoretická část této práce se zaměřuje na vymezení samotného pojmu sponzoring a jeho postavení v rámci obchodní a marketingové strategie firmy. Praktická část této práce se zaměřuje na analýzu sponzoringových aktivit firem, které jsou partnery vedlejší specializace Sales Management, přičemž výzkum je založen na osobních rozhovorech s top manažery těchto firem.
Klíčová slova: sponzoring; sportovní sponzoring; marketingová komunikace; obchodní strategie
Název práce: Sponsorship as a component of a company's business and marketing strategy
Autor(ka) práce: Hampl, Radek
Vedoucí práce: Říha, David
Oponenti práce: Urbánek, Tomáš
This diploma thesis focuses on the analysis of sponsorship, as one of the tools of business and marketing strategy of a company. The theoretical part of this thesis focuses on defining the concept of sponsorship and its position within the business and marketing strategy of a company. The practical part of this thesis focuses on the analysis of sponsorship activities of companies that are partners of the minor field Sales Management. The research is based on personal interviews with the top managers of these companies.
Klíčová slova: sponsorship; business strategy; sports sponsorship; marketing communication

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská