Turecko-Ruské Vztahy a Jejich Vliv na Ekonomii Turecka

Vedoucí práce: Halík, Jaroslav
Oponenti práce: Štěrbová, Ludmila
Jazyk práce: English
The goal of the thesis is to show if Russian Tourists do affect the touristic industry of the Republic of Turkey and thereby the Turkish GDP.The bachelor thesis is split into 3 parts. The first part provides an overview of Turkish Economy, whereby the overall history of Turkey and its economy will be described. Moreover, the current situation and cooperation with particular countries will show what the trade balance of the country is. The second chapter is about the situation on the Russian market, whereby the history, macroeconomic situation and trade balance will be described. The last chapter is split into two subchapters. The Bachelor thesis will describe the cooperation between Turkey and Russia. The second subchapter will describe the cooperation in depth, in particular the affect of Russian tourists on the Turkish tourism industry.
Klíčová slova: Tourism; Turkey; Russia
Název práce: Turecko-Ruské Vztahy a Jejich Vliv na Ekonomii Turecka
Autor(ka) práce: Kasimov, Ali
Vedoucí práce: Halík, Jaroslav
Oponenti práce: Štěrbová, Ludmila
Jazyk práce: English
Cílem této bakalářské práce je analýza, jest-li Ruští turisté mají vliv na turistiku Turecka, a tímto mají vliv na HDP Turecké republiky. Bakalářská práce je rozdělena do tří částí. První část pojednává o Turecké ekonomii, přičemž bude popsána historie a ekonomika Turecka. Kromě toho bude také uvedena spolupráce Turecka s určitými státy a tímto bude též zmíněna obchodní bilance. Druhá část pojednává o Ruské ekonomii, přičemž bude popsána historie, makroekonomická situace a obchodní bilance Ruska. Poslední část této práce je rozdělena do dvou částí. První část poskytuje popis obecné spolupráce Turecka a Ruska. Druhá část se soustředí konkrétně na spolupráci v turistice, přičemž bude zanalyzováno, jestli Ruští turisté mohou ovlivnit Turecké HDP spojené s industrií turismu.
Klíčová slova: Turistika; Rusko; Turecko

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/International Business