Název práce: Zapojení soukromých aktérů do migračního průmyslu a jejich vliv na státní suverenitu
Autor(ka) práce: Lukášová, Barbora
Vedoucí práce: Dubský, Zbyněk
Oponenti práce: Stejskalová, Kristýna
Tato bakalářská práce analyzuje zapojení soukromého sektoru do migračního průmyslu v mezinárodním kontextu a zároveň identifikuje míru zapojení soukromých společností do migračního procesu Velké Británie. Cílem práce je zjistit, zda komercializace migrace omezuje nějakým způsobem státní suverenitu, což bude zkoumáno na jednotlivých fázích migračního procesu za pomocí teorie vycházející z definice suverenity státu.
Klíčová slova: migrační průmysl; státní suverenita; Velká Británie; komercializace
Název práce: The engagement of private entities in the migration industry and their influence on the sovereignty of the state
Autor(ka) práce: Lukášová, Barbora
Vedoucí práce: Dubský, Zbyněk
Oponenti práce: Stejskalová, Kristýna
Bachelor thesis analyses the engagement of private sector in the migration industry within the international context and furthermore it identifies the extent of involvement of international enterprises into migration process in Great Britain. The aim of the thesis is to find out whether the commercialization of migration in some way restricts the state sovereignty, which will be examined on each stage of the migration process individually using the relevant theory and the definition of sovereignty.
Klíčová slova: Great Britain; sovereignty; migration industry; commercialization

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie