Problematika veřejných zakázek z pohledu obce

Název práce: Problematika veřejných zakázek z pohledu obce
Autor(ka) práce: Čapková, Barbora
Vedoucí práce: Štěpánek, Petr
Oponenti práce: Sedláčková, Miroslava
Předmětem diplomové práce Problematika veřejných zakázek z pohledu obce je analýza procesu zadávání veřejných zakázek veřejnými zadavateli, především malými obcemi a městy. Součástí práce je analýza současné platné právní úpravy s ohledem na změny v systému zadávání veřejných zakázek, které do něj nová právní úprava vnesla po 1. 10. 2016. V diplomové práci se dále věnuji identifikaci problémů vznikajících na malých městech a obcích v průběhu zadávání veřejných zakázek a uvádím, jak je nová legislativa řeší či neřeší.
Klíčová slova: zadávání veřejných zakázek; veřejný zadavatel; zákon o veřejných zakázkách
Název práce: Subject matter of public procurement process relating to municipalities
Autor(ka) práce: Čapková, Barbora
Vedoucí práce: Štěpánek, Petr
Oponenti práce: Sedláčková, Miroslava
The intent of this thesis Subject matter of public procurement process relating to municipalities is the analysis of the public procurement procedure undertaken by public authorities, mainly small towns and communities. As a part of the diploma I deal with the applicable legislation of the public procurement process regarding substantial changes to the process of public procurement made by new legislation that take effect 1. 10. 2016. I also deal with identification of basic problems regarding to public procurement process undertaken by small towns and communities and specify if the new legislation brings problem-solving effect on the public procurement process or not at all.
Klíčová slova: public contracting authority; law of public procurement; public procurement process

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva