Název práce: Případný dopad Transatlantické dohody o obchodu a investicích na automobilový průmysl České republiky
Autor(ka) práce: Brychtová, Alena
Vedoucí práce: Hnát, Pavel
Oponenti práce: Sankot, Ondřej
Tato bakalářská práce se zabývá dohodou o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství a jejím případným vlivem na automobilový průmysl České republiky a Evropské unie. Cílem této práce je zjištění a následné vyhodnocení případných dopadů této dohody na automobilový průmysl České republiky. V první kapitole práce je zanalyzován aktuální stav světového automobilového průmyslu, se zaměřením na průmysl Evropské unie a České republiky. Analýza se věnuje exportům a importům automobilových produktů a vzájemným obchodem této komodity mezi Evropskou unií, Českou republikou a Spojenými státy americkými. Druhá kapitola je zaměřena právě na případné dopady dohody o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství na automobilový průmysl Evropské unie a České republiky v oblasti ekonomické a sociální.
Klíčová slova: Evropská unie; Spojené státy americké ; motorová vozidla; automobilový průmysl; Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP); Česká republika
Název práce: Potential impatcs of TTIP on the automotive industry in the Czech republic
Autor(ka) práce: Brychtová, Alena
Vedoucí práce: Hnát, Pavel
Oponenti práce: Sankot, Ondřej
This bachelor thesis is concerned with the contract of Transatlantic Trade and Investment Partnership and its potential impact on automotive industry of the Czech Republic and European Union. The aim of this thesis is to find out and subsequently appraise potential impacts of this contract on the automotive industry of the Czech Republic. In the first chapter a current situation of world automotive industry is analysed with the focus on the industry of European Union and Czech Republic. The analysis dedicates of exports and imports of automotive products and mutual trade between European Union, Czech Republic and United States of America. The second chapter is concerned with the potential impacts of the contract of Transatlantic Trade and Investment Partnership on the automotive industry of European Union and Czech Republic in economic and social field.
Klíčová slova: Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP); automotive industry; European Union; Czech Republic; motor vehicles; United States of America

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů