Marketingová strategie firmy Grena

Autor(ka) práce: Kipielová, Anna
Vedoucí práce: Khelerová, Vladimíra
Oponenti práce: Vojtíšek, Zdeněk
Cílem této bakalářské práce je seznámit čtenáře s problematikou marketingu a analyzovat marketingovou strategii společnosti Grena, a.s., která nabízí nehořlavé materiály, desky, obkladové panely, vermikulit a kuchyňská dvířka. Teoretická část je zaměřena na podstatu marketingu, marketingové strategie, SWOT analýzu a v neposlední řadě na marketingový výzkum a analýzu konkurence. Další část práce se zabývá společností Grena, a.s. Je zde popsána společnost, její historie, sortiment, který nabízí a její činnost v zahraničí. Práce také analyzuje konkurenci v odvětvích, ve kterých společnost působí. Marketingová analýza této společnosti je provedena z hlediska marketingového mixu 4P. V závěru práce je provedena SWOT analýza. Na základě poznatků ze SWOT analýzy je v práci několik návrhů na nová řešení a vylepšení marketingové strategie společnosti.
Klíčová slova: marketingová strategie; SWOT analýza; marketing; marketingový mix; obkladové panely; nehořlavé materiály; kuchyňská dvířka; vermikulit
Název práce: Marketing strategy of Grena
Autor(ka) práce: Kipielová, Anna
Vedoucí práce: Khelerová, Vladimíra
Oponenti práce: Vojtíšek, Zdeněk
The aim of the bachelor thesis is to inform a reader about marketing and to analyse the marketing strategy of Grena, a.s., which offers fire resistant materials, boards, face panels, vermiculite and kitchen doors. The theoretical part is focused on marketing, marketing strategies, SWOT analysis and on marketing research and the competition analysis. The following part is focused on the company Grena, a.s. This part describes the company and the history of this company, the range of products this company offers and the activity of the company on foreign markets. This thesis also analyses the competition in the fields, where Grena is active. The marketing analysis is based on marketing mix 4P. The end of this thesis includes SWOT analysis. There are also some suggestions for new solutions and for improvements of the marketing strategy of the company which are based on the SWOT analysis.
Klíčová slova: fire resistant materials; kitchen doors; vermiculite; marketing strategy; SWOT analysis; face panels; marketing; marketing mix

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací