Role a význam Václava Havla v mezinárodních vztazích

Název práce: Rola a význam Václava Havla v medzinárodných vzťahoch
Jazyk práce: Slovensky
Hlavnou témou bakalárskej práce je zistiť ako osoba Václava Havla ovplyvnila medzinárodné prostredie a zahraničnú politiku. Václav Havel predstavoval pomerne netradičného politika, čoho dôkazom je aj jeho osobité pristupovanie k vykonávaniu politiky. Práca obsahuje tri kapitoly. V prvej kapitole práca poskytuje náčrt stavu medzinárodných vzťahov počas Studenej vojny a krátko po jej skončení. Druhá kapitola približuje vývoj politickej situácie v Československu po revolúcii v roku 1989. Tretia kapitola predstavuje prehľad Havlových názorov a činností z obdobia disidentu až po jeho smrť, ktoré mali vplyv na medzinárodné vzťahy.
Klíčová slova: Václav Havel; medzinárodné vzťahy; Československo
Název práce: Role a význam Václava Havla v mezinárodních vztazích
Jazyk práce: Slovensky
Hlavním tématem bakalárské práce je zjistit jak osoba Václava Havla ovlivnila mezinárodní prostředí a zahraniční politiku. Václav Havel představoval poměrně netradičního politika, čehož důkazem je i jeho osobité přistupování k provádění politiky. Práce obsahuje tři kapitoly. V první kapitole práce poskytuje náčrt stavu mezinárodních vztahů během Studené války a krátce po jejím skončení. Druhá kapitola přibližuje vývoj politické situace v Československu po revoluci v roce 1989. Třetí kapitola představuje přehled Havlových názorů a činností z období disentu až po jeho smrt, které měly vliv na mezinárodní vztahy.
Klíčová slova: mezinárodní vztahy; Československo; Václav Havel
Název práce: The Role and Importance of Václav Havel in International Relations
Jazyk práce: Slovensky
The main theme of the bachelor thesis is to find out how Václav Havel influenced the international environment and foreign policy. Václav Havel was a relatively untraditional politician, which is proved by his distinctive approach to implementation of policy. The thesis has three chapters. The first chapter provides outline of the state of international relations during the Cold War and shortly after its end. The second chapter presents the development of political situation in Czechoslovakia after revolution in 1989. The third chapter presents an overwiev of Havel´s opinions and activities from the dissident period to his death, which affect international relations.
Klíčová slova: international relations; Václav Havel; Czechoslovakia

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie