Potenciál cestovního ruchu mikroregionu Kozákov

Autor(ka) práce: Štyrandová, Markéta
Vedoucí práce: Valentová, Jana
Oponenti práce: Abrhám, Josef
Cílem bakalářské práce je analyzovat potenciál cestovního ruchu mikroregionu Kozákov. Práce je rozdělena do čtyř hlavních kapitol. První kapitola vymezuje základní pojmy cestovního ruchu, týkající se tématu. Druhá kapitola podrobně charakterizuje obce mikroregionu, jeho území a známé osobnosti. Třetí kapitola je postavena na analýze primární a sekundární nabídky cestovního ruchu. Dále se zabývá subjekty cestovního ruchu a propagace mikroregionu. Poslední kapitola hodnotí potenciál mikroregionu pro rozvoj cestovního ruchu a obsahuje doporučení pro efektivní využití destinace.
Klíčová slova: Český ráj; potenciál destinace; cestovní ruch; nabídka v cestovním ruchu; mikroregion Kozákov
Název práce: Potential of tourism of the microregion Kozákov
Autor(ka) práce: Štyrandová, Markéta
Vedoucí práce: Valentová, Jana
Oponenti práce: Abrhám, Josef
The aim of the bachelor thesis is to analyse the potential of the tourism industry of the microregion Kozákov. The thesis consists of four main chapters. The first one delimits the elementary terms from the field of tourism, which are connected with the theme. The second chapter minutely characterizes the microregion, its territory and important personalities. The third chapter builds on an analysis of the primary and secondary tourism supply. It also concerns itself with the issue of the tourism subjects in the microregion and promotion. The last chapter evaluates the potential of the microregion for the development of the tourism and contains advice for the efficient utilization of the destination.
Klíčová slova: microregion Kozákov; tourism industry; Bohemian Paradise; tourism supply; potential of destination

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu