Od globalizace k lokalizaci v konkrétní společnosti

Název práce: Od globalizace k lokalizaci v konkrétní společnosti
Autor(ka) práce: Valentová, Věra
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Ciněk, Petr
Současná společnost se stále více globalizuje. V souvislosti s touto skutečností se zásadně mění přístupy v oblasti managementu. Cílem této bakalářské práce je zhodnotit přechod od virtuálního k lokálnímu managementu v konkrétní společnosti. Zkoumány jsou zejména oceňované a neoblíbené prvky řízení v době modelu virtuálního řízení,oceňované a neoblíbené prvky řízení v době modelu řízení lokálním managementem a prvky, které v době modelu řízení lokálním managementem chybí.
Klíčová slova: globalizace; virtuální tým; lokální management; virtuální řízení; vedení lidí
Název práce: From Globalisation to Localisation in a conrete company
Autor(ka) práce: Valentová, Věra
Vedoucí práce: Křečková Kroupová, Zuzana
Oponenti práce: Ciněk, Petr
Present society is getting more and more global. In connection with this fact the approach in management is being changed radically. The aim of this thesis is to evaluate the changeover from virtual to local management in concrete company. Especially there will be explored appreciated and unpopular elements during the period of virtual management, appreciated and unpopular elements during the period of local management, and missing elements during the period of local management.
Klíčová slova: virtual management; virtual team; globalisation; people management; local management

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Manažer obchodu
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací