Činnost EGAPu se zaměřením na český export do Ruské federace

Autor(ka) práce: Grygorenko, Anastasiya
Vedoucí práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
Oponenti práce: Straková, Eliška
Záměrem této práce je vyhodnotit vzájemné obchodní vztahy mezi ČR a Ruskou federací se zaměřením na český export a jeho podporu na ruském trhu. Součástí bakalářské práce je analýza pojišťovací společnost EGAP podporující vývoz zboží a služeb do rizikových částí světa. Nejprve jsou v práci popsány ekonomiky obou zemí, jejich současný stav a postavení na světovém trhu. Další část práce je zaměřena na vývoj obchodních vztahů, vlastnosti, specifika a rizika českého exportu do Ruské federace. Zhodnocen je zde i vývoj nejčastěji vyvážených komodit. Třetí část pojednává o samotné společnosti EGAP, o její hlavní činnosti, nabízených službách, o projektech zdařilých i méně úspěšných. V závěru práce je zhodnoceno postavení na zahraničním trhu a vyhodnoceny obchodní výsledky společnosti.
Klíčová slova: podpora českého exportu; pojišťovací společnost EGAP; obchodní vztahy ČR a RF
Název práce: The activity of EGAP Company focusing on Czech export to the Russian Federation
Autor(ka) práce: Grygorenko, Anastasiya
Vedoucí práce: Procházková Ilinitchi, Cristina
Oponenti práce: Straková, Eliška
The aim of my thesis is to evaluate the mutual business relationship between the Czech Republic and the Russian Federation, focusing on Czech export and its support on the Russian market. My bachelor thesis deals with the analysis of the insurance Company EGAP that enables export of goods and services to the risky parts of the world. The first part of my thesis describes the economic situation of the countries, their current situation and the position within the world market. The second part is focused on the development of business relationship, characteristics, specifics and the risk of Czech export to the Russian Federation. Moreover, the part also discusses about the development of the most exported commodities. The third part introduces the EGAP Company and shows its main activities, offering services, successful projects but also those not so successful ones. The final part of my thesis evaluates a position within the foreign market and business results of the company.
Klíčová slova: EGAP Company; Business relationship between the Czech Republic and the Russian Federation; Czech export and its support

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů