Vliv dětí na nákupní rozhodování rodičů

Název práce: Vplyv detí na nákupné rozhodovanie rodičov
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá vplyvom detí na rozhodovanie o nákupoch u ich rodičov. Za týmto účelom je práca rozdelená do štyroch častí, pričom prvé tri časti sú teoretické. Úvodná kapitola sa zameriava na osobnosť človeka v spojitosti so spotrebným chovaním dospelých. Nákupné a spotrebné chovanie dospelých, ako aj vlastný nákupný rozhodovací proces vrátane jeho fáz sú bližšie obsiahnuté v druhej kapitole. Tretia kapitola popisuje rodinu, jej vplyv na nákupné rozhodovanie, bližšie špecifikuje deti ako spotrebiteľov s rozdelením podľa jednotlivých vekových kategórií a zameriava sa taktiež na ich vplyv pri nákupnom rozhodovaní rodičov. V poslednej, praktickej časti diplomovej práce, bol realizovaný vlastný výskum za účelom zistenia miery vplyvu detí na nákupné rozhodovanie ich rodičov.
Klíčová slova: nákupný rozhodovací proces; dieťa ako spotrebiteľ; rodina; spotrebné chovanie; nákupné chovanie
Název práce: Vliv dětí na nákupní rozhodování rodičů
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá vlivem dětí na rozhodování o nákupech jejich rodičů. Úvodní kapitola se zaměřuje na osobnost člověka v souvislosti se spotřebním chováním dospělých. Nákupní a spotřební chování dospělých, jako i vlastní nákupní rozhodovací proces včetně jeho fází jsou blíže specifikované ve druhé kapitole. Třetí kapitola popisuje rodinu, její vliv na nákupní rozhodování, blíže specifikuje děti jako spotřebitele s rozdělením podle jednotlivých věkových kategorií a zaměřuje se také na jejich vliv při nákupním rozhodování rodičů. V poslední, praktické části diplomové práce byl realizovaný výzkum za účelem zjištění míry vlivu dětí na nákupní rozhodování jejich rodičů.
Klíčová slova: dítě jako spotřebitel; nákupní rozhodovací proces; rodina; spotřební chování; nákupní chování
Název práce: The influence of children on buying decision making of parents
Jazyk práce: Slovensky
The diploma thesis deals with the influence of children on buying decision making of their parents. For this purpose, the thesis is divided into four parts, the first three parts being theoretical. The introductory chapter focuses on the personality of a person in connection with consumer behavior of adults. Adult buying and consumer behavior, as well as buying decision process, including its phases, are further included in the second chapter. The third chapter describes the family and its impact on buying decisions, specifies children as consumers and focuses on their influence on the buying decisions of parents. In the last, practical part of the thesis, was conducted a research to find out the impact of children on the buying decisions of their parents.
Klíčová slova: children as consumers; buying behavior; buying decision process; family; consumer behavior

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací