Dopad globální krize 2008-2009 na vývoj hospodářské politiky USA

Autor(ka) práce: Mintál, Jakub
Vedoucí práce: Neumann, Pavel
Oponenti práce: Jedlinský, Jakub
Cílem práce je charakterizovat vývoj hospodářské politiky od období počátku finanční krize až po současnou politiku ve Spojených státech a určit dopady této politiky na ekonomiku Spojených států.První kapitola této práce pojednává obecně o globální krizi a řeší příčinu vzniku této krize a její dopady na ekonomiku Spojených států. Druhá kapitola se zabývá hospodářskou politikou a jsou zde popsány protikrizová opatření fiskální a monetární politiky spolu s nejdůležitějšími opatřeními v současnosti. Poslední kapitola se zabývá vývojem klíčových makroekonomických ukazatelů, vývojem vládního dluhu a kritikou Fedu a vyhodnocuje efektivnost hospodářské politiky.
Klíčová slova: fiskální politika; protikrizová opatření; globální krize; hospodářská politika USA; monetární politika
Název práce: The Impact of the Global Crisis 2008-2009 on the US Economic Policy Development
Autor(ka) práce: Mintál, Jakub
Vedoucí práce: Neumann, Pavel
Oponenti práce: Jedlinský, Jakub
The aim of the thesis is to characterize the development of economic policy from the beginning of the financial crisis to the current policy in the United States and to determine the impact of this policy on the economy of the United States. The first chapter of this thesis deals generally with the global crisis and solves the cause of the crisis. The second chapter deals with economic policy and describes anti-crisis measures of fiscal and monetary policy. The last chapter deals with the development of key macroeconomic indicators, the development of government debt and Fed's criticism, and evaluates the effectiveness of economic policy.
Klíčová slova: monetary policy; fiscal policy; anti-crisis measures; economy policy of US; global crisis

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů