Institut oddlužení ve světle připravovaných změn

Název práce: Institut oddlužení ve světle připravovaných změn
Autor(ka) práce: Kuranava, Nastassia
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Moravec, Tomáš
Bakalářská práce se zabývá nadcházejícími změnami v právní úpravě institutu oddlužení v České republice. V nedávné době byl schválen zákon č. 64/2017 Sb., kterým se mění zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon), tzv. akreditační novela, která nabude účinnosti dne 1. července 2017. Vládou byl také předložen návrh tzv. oddlužovací novely insolvenčního zákona (Sněmovní tisk 1030/0). Cílem této práce je zhodnocení nově přijaté a navrhované právní úpravy. První dvě kapitoly poskytují nezbytný úvod do tématu insolvenčního řízení a oddlužení, jelikož analyzují současnou právní úpravu těchto institutů. Třetí nejrozsáhlejší kapitola se zabývá analýzou schválených a chystajících se změn v oddlužení a jejich možných účinků.
Klíčová slova: úpadek; insolvence; oddlužení ; oddlužovací novela; insolvenční řízení; akreditační novela
Název práce: Debt relief in the perspective of the upcoming changes
Autor(ka) práce: Kuranava, Nastassia
Vedoucí práce: Hásová, Jiřina
Oponenti práce: Moravec, Tomáš
The bachelor thesis deals with the upcoming amendments to the legal regulation of the debt relief procedure in the Czech Republic. The Amendment Act no. 64/2017 Coll., which revises Act no. 182/2006 Coll., On Bankruptcy and Its Resolution (Insolvency Act), so called Accreditation Amendment, has recently been adopted. It will come into force on the July 1, 2017. The Government also submitted the draft amendment to the Insolvency Act, so called debt relieving, to the Chamber of Deputies (Parliamentary print no. 1030/0). The aim of this thesis is to evaluate the newly adopted and recently proposed legislation. The first two chapters provide the essential introduction to the topic of the insolvency proceedings and the debt relief analyzing the current legal regulation of these institutes. The third key chapter is focused on the analysis of newly introduced legislation and the draft amendment which has been proposed. It also analyzes its possible impact.
Klíčová slova: accreditation amendment; insolvency proceedings; debt relief; insolvency; discharge of debts

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva