Informační válka a její dopady na vztahy mezi Evropou a Ruskou federací

Název práce: Informační válka a její dopady na vztahy mezi Evropou a Ruskou federací
Autor(ka) práce: Holý, Prokop
Vedoucí práce: Rolenc, Jan Martin
Oponenti práce: Trávníčková, Zuzana
V první kapitole práce popisuje teoretické vymezení informační války, nástroje pro manipulaci s informacemi a nejčastější komunikační kanály. Ve druhé kapitole pojednává o projevech informační války v evropsko-ruském konfliktu s důrazem na prostředí České republiky. Třetí kapitola je věnována dopadům informační války na vztahy mezi Evropou a Ruskou federací, zakládání ad hoc institucí proti dezinformacím a ovlivnění politického vývoje v mezinárodním prostředí.
Klíčová slova: evropsko-ruský konflikt; informační válka; propaganda a dezinformace
Název práce: Information warfare and its impact on the relationship between Europe and the Russian Federation
Autor(ka) práce: Holý, Prokop
Vedoucí práce: Rolenc, Jan Martin
Oponenti práce: Trávníčková, Zuzana
The first chapter of the thesis describes theoretical definition of information warfare, tools of information manipulation and the most frequent communication channels. In the second chapter, the thesis discusses information warfare in the Euro-Russian conflict, with an emphasis on the Czech Republic. The third chapter is dedicated to the impact of the information warfare on the relationship between Europe and Russia, to the establishment of ad hoc institutions against disinformation and to the influence of political development in the international environment.
Klíčová slova: information warfare; Euro-Russian conflict; propaganda and disinformation

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie