Finanční analýza vybraného maloobchodního řetězce

Název práce: Finanční analýza vybraného maloobchodního řetězce
Autor(ka) práce: Voleský, Jan
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
Cílem této bakalářské práce je provést finanční analýzu maloobchodního řetězce Penny Market s. r. o. Práce je rozdělena na dvě části, metodickou a praktickou. V první části jsou vysvětleny metody a ukazatele finanční analýzy, které jsou v druhé praktické části aplikovány na veřejně dostupná data z účetních závěrek společnosti. Mezi tyto metody a ukazatele patří absolutní, rozdílové a poměrové ukazatele a bankrotní a bonitní modely. Finanční analýza je provedena za období 2011 až 2015 a některé její hodnoty jsou porovnány s hodnotami z odvětví. Na konci práce je provedena SWOT analýza společnosti.
Klíčová slova: poměrové ukazatele; rozdílové ukazatele; absolutní ukazatele; SWOT analýza; Penny Market s. r. o.; finanční analýza; bankrotní a bonitní modely
Název práce: Financial analysis of a chosen retail chain
Autor(ka) práce: Voleský, Jan
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
The main aim of this bachelor thesis is to conduct a financial analysis of a retail chain Penny Market s. r. o. The thesis is divided in two parts, theoretical and practical. In the first part methods and indicators of a financial analysis are explained, which are applied in the second part on publicly accessible data from financial statements. To these methods and indicators belong absolute indicators, various financial ratios and bankruptcy prediction models. The financial analysis is conducted in the period of 2011 to 2015 and some of the figures are compared with those of the industry. At the end of the thesis a SWOT analysis is conducted.
Klíčová slova: bankruptcy prediction models; financial ratios; differential indicators; absolute indicators; SWOT analysis; financial analysis; Penny Market s. r. o.

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací

Datum zadání práce: 2. 8. 2016