Možnosti zahraničních stáží univerzitních studentů České republiky

Název práce: Možnosti zahraničních stáží univerzitních studentů České republiky
Autor(ka) práce: Fryčková, Markéta
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Gullová, Soňa
Bakalářská práce je zaměřena na vybrané možnosti zahraničních pracovních stáží, které jsou dostupné studentům vysokých škol v České republice. Práce je rozčleněna na tři hlavní celky, z nichž první část se soustředí na zahraniční pracovní stáže organizované Vysokou školou ekonomickou, konkrétně Fakultou mezinárodních vztahů. Druhá část práce se zabývá odbornými pracovními stážemi studentské organizace AIESEC. Třetí část práce se zaměřuje na zahraniční pracovní stáže pořádané studentskou organizací IAESTE, určenou zejména studentům technického zaměření.Cílem práce je provést rozbor jednotlivých možností a poukázat na náplň práce během stáží, možné komplikace a v neposlední řadě i jejich přínos pro studenty samotné.
Klíčová slova: AIESEC; Zahraniční stáže; Odborná praxe
Název práce: Possibilities of foreign internships for university students in Czech Republic
Autor(ka) práce: Fryčková, Markéta
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Gullová, Soňa
The bachelor's thesis is focused on possibilities of foreign internships for university students in Czech Republic. The first part of the thesis concerns internships of Faculty of International Relations at University of economics. The second part makes analysis of foreign internships arranged by student's multicultural organization AIESEC. The third part of the thesis describes foreign internships arranged by another student's multicultural organization IAESTE, which is intended more for technical students. The aim of the thesis is to analyse all of the possibilities of foreign internships. Furthermore, to determine their main benefits for students.
Klíčová slova: university; students; internship

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů