Vývoj business modelů v oblasti poskytování sportovních služeb: Lyžařské školy

Název práce: Vývoj business modelů v oblasti poskytování sportovních služeb: Lyžařské školy
Autor(ka) práce: Fulierová, Hana
Vedoucí práce: Král, Pavel
Oponenti práce: Nebesář, Cyril
Práce analyzuje vývoj business modelů v oblasti poskytování sportovních služeb. Konkrétně je zaměřena na lyžařské školy. V úvodní rešerši postupně představuje základní pojem business model a jednotlivé přístupy od různých autorů. Dále popisuje postupný vývoj poskytování sportovních služeb v turistických regionech. Výzkumná část práce obsahuje čtyři případové studie konkrétních lyžařských škol z různých oblastí, které odráží současné trendy ve sportovním průmyslu. První tři případové studie analyzují vývoj lyžařských škol, založených před rokem 1990. Případová studie nově vzniklé školy poukazuje na změnu aspektů, které vedou k založení školy v dnešní době, a poskytuje v této oblasti návod pro začínající podnikatele. Pro analýzu business modelů jednotlivých škol byl využit model Canvas. Závěr výzkumné zprávy je zpracován formou specifické analytické techniky cross-case.
Klíčová slova: business model; sportovní turismus; model Canvas; lyžařské školy; sportovní služby
Název práce: Development of business models in the field of sports services: Ski schools
Autor(ka) práce: Fulierová, Hana
Vedoucí práce: Král, Pavel