Česko-korejské obchodní a kulturní vztahy

Název práce: Česko-korejské obchodní a kulturní vztahy
Autor(ka) práce: Fischer, Jan
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Gullová, Soňa
Bakalářská práce s názvem Česko-korejské obchodní a kulturní vztahy se zabývá porozuměním korejské kultury a mentality, a jakým způsobem se to odráží v obchodním jednání. Dále se zaměřuje na vzájemný obchod České a Korejské republiky. Práce je sepsána tak, aby poskytla čtenáři celkový pohled na Korejskou republiku. V řešení bylo použito metody komparace vlastních zkušeností s dostupnou literaturou, dotazníkové šetření a průzkum korejské znalosti České republiky a určitých produktů. Prostřednictvím těchto metod se mi podařilo zjistit, že ačkoli nás Korejci mají za rasistickou zemi, tak obchodně jsme pro ně velmi lukrativní destinací. Podařilo se mi potvrdit oblíbenost českého piva v Koreji anebo krátkých příběhů Krteček a Pat a Mat. Na závěr jsem se podělil o vlastní pracovní zkušenosti pro korejské zaměstnavatele a zmínil některé užitečné rady.
Klíčová slova: Korejská republika; Česko-korejské; Česká republika; kulturní vztahy; obchodní vztahy
Název práce: Czech-Korean cultural relations and trade
Autor(ka) práce: Fischer, Jan
Vedoucí práce: Zamykalová, Miroslava
Oponenti práce: Gullová, Soňa
My thesis called Czech-Korean cultural relations and trade focuses on understanding the korean culture and mentality and how it reflects on business meetings. It also includes basic infornatiom about trade between the Czech Republic and the Republic of Korea. It is structured to give the audience an overview of South Korea. Used methodes are: comparison of own experience with available literature, questionnaire and a survey about korean knowledge of the Czech Republic and some certain products. Through these methods I come to a conclusion that even though Koreans think of the Czech Republic as a racist country, it is still a very lucrative business destination. I managed to confirm the popularity of czech beer in Korea or short stories called Krteček and Pat and Mat. At the end of my thesis I write about my own working experience for korean employers and share some useful advice.
Klíčová slova: Trade; Republic of Korea; Cultural relations; Czech Republic; Czech-Korean

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů