Bezbariérový cestovní ruch ve vybrané destinaci

Název práce: Bezbariérový cestovní ruch ve vybrané destinaci
Autor(ka) práce: Suchá, Kateřina
Vedoucí práce: Petrů, Zdenka
Oponenti práce: Indrová, Jarmila
Cílem bakalářské práce je zmapovat a popsat možnosti bezbariérového cestovního ruchu v destinaci Lipno v současnosti. Bakalářská práce poskytuje celkový přehled o bezbariérové přístupnosti atraktivit v destinaci, dopravy, ubytovacích a stravovacích zařízení. Práce je rozdělena do tří kapitol. První, teoretická část se věnuje charakteristice klíčových pojmů, kterými jsou cestovní ruch, cestovní ruch pro všechny, bezbariérový cestovní ruch a bezbariérový přístup. Druhá praktická část se zaměřuje na samotnou analýzu bezbariérového cestovního ruchu v destinaci Lipno. V poslední části je celkové zhodnocení bezbariérové přístupnosti, závěry a doporučení.
Klíčová slova: přístupný cestovní ruch; handicapovaná osoba; bezbariérový cestovní ruch; bezbariérový přístup; integrace; cestovní ruch
Název práce: Accessible tourism in the chosen destination
Autor(ka) práce: Suchá, Kateřina
Vedoucí práce: Petrů, Zdenka
Oponenti práce: Indrová, Jarmila
The aim of the bachelor thesis is to analyse barrier-free tourism in the destination Lipno. It provides the comprehensive overview of barrier free accessibility of attractivities, transport, accommodation and food and beverage facilities for handicapped people. The thesis is divided into three parts. The first one is theoretical where the basic terms of tourism, such as barrier-free or accessible tourism and free barrier access are explained. The second, practical part, is focused on the analysis of accessible tourism in the destination Lipno. The last part is an assessment of barrier-free accessibility, conclusions and recommendations.
Klíčová slova: barrier-free touris; tourism; accessible tourism; handicapped person; barrier-free accessibility; integration

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu