Využití sociálních sítí v B2B marketingu

Autor(ka) práce: Bílý, Radim
Vedoucí práce: Zeman, Jiří
Oponenti práce: Filipová, Alena
Práce zkoumá možnosti využití sociálních sítí v rámci B2B marketingových kampaní. V teoretické části seznamuje čtenáře se základními pojmy využitými v práci. Jedná se především o pojmy související s B2B marketingem a sociálními sítěmi. V praktické části mapuje možnosti využití jednotlivých sociálních sítí a analyzuje reálné marketingové kampaně probíhající v České republice. Na základě těchto dat posuzuje, zda-li jsou sociální sítě využitelné pro B2B marketingové kampaně, popřípadě které sítě to jsou.
Klíčová slova: online marketing; Google Plus; Instagram; B2B marketing; Facebook; Twitter; You Tube; LinkedIn; sociální sítě
Název práce: Using Social Media in B2B Marketing
Autor(ka) práce: Bílý, Radim
Vedoucí práce: Zeman, Jiří
Oponenti práce: Filipová, Alena
The thesis evaluates opportunities of using social media in B2B marketing campaigns. In theoretical part, it introduces basic terms used in the thesis. The terms are mostly related to B2B marketing and social media. In practical part, it describes using particular social media and analyses real marketing campaigns in the Czech Republic. Based on these data the thesis evaluates whether social media can be used in B2B marketing campaigns, eventually which social media are suitable for this purpose.
Klíčová slova: Facebook; Twitter; social media; You Tube; LinkedIn; Instagram; Google Plus; B2B marketing; online marketing

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací