Globalizační trendy ve společnosti Škoda Auto, a.s

Autor(ka) práce: Řeháková, Michaela
Vedoucí práce: Němečková, Iveta
Oponenti práce: Tročil, Jan
Bakalářská práce poukazuje na to, že globalizace je součástí dnešního světa a že její trendy prostupují téměř každou oblast lidské činnosti. Tato práce je zaměřena především na globalizační trendy v determinantech globalizace, kterými jsou zmenšování světa a rozvoj technologií, dále na trendy v dopravě, v přesouvání výroby, v rozvoji transnacionálních korporací, v kapitálových tocích a v mezinárodním pohybu pracovní síly. V bakalářské práci Globalizační trendy Škoda Auto a.s. je zachycen vývoj globalizačních trendů ve výše zmíněných oblastech konkrétně ve společnosti Škoda Auto a.s. Další částí práce je shrnutí dokumentu Strategie 2025, který stanovuje cíle a budoucí trendy pro společnost v různých oblastech jejího fungování.
Klíčová slova: Globalizační trendy; Škoda Auto a.s.; Globalizace
Název práce: Globalisation Trends in Company Skoda Auto a.s
Autor(ka) práce: Řeháková, Michaela
Vedoucí práce: Němečková, Iveta
Oponenti práce: Tročil, Jan
The bachelor thesis points out to that globalisation is a part of today's world and that its trends pervade almost every area of human activity. This work is aimed above all at globalisation trends in determinants of globalisation, which are reduction of the world and development of technologies, also at trends in transport, in movement of production, in expansion of transnational corporations, in capital flow and in international movement of work force. Development of globalisation trends in Skoda Auto is noticed in above mentioned areas specifically in working of Skoda Auto. The other part of this work is summarization of document Strategy 2025, which defines targets and future trends for company in different areas of its working.
Klíčová slova: Skoda Auto a.s.; Globalisation; Globalisation trends

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod