Motivace dobrovolníků působících v neziskové organizaci

Název práce: Motivace dobrovolníků působících v neziskové organizaci
Autor(ka) práce: Pernicová, Denisa
Vedoucí práce: Hiršová, Miloslava
Oponenti práce: Sedláková, Jaroslava
Hlavním cílem bakalářské práce je komplexní analýza a následné zhodnocení motivace dobrovolníků u vybraného dobrovolnického programu. Dalším cílem je navrhnutí vhodných metod oceňování a odměňování dobrovolníků pro koordinátora. V teoretické části se zabývám převážně tématem dobrovolnictví a motivací. Na základě získaných teoretických znalostí zpracovávám v praktické části motivaci dobrovolníků u vybraného výzkumného vzorku, zabývám se tím, jak koordinátor s dobrovolníky pracuje, a navrhuji vhodná opatření ke zlepšení. Data jsem získala na základě dotazníkového šetření a osobního polostrukturovaného rozhovoru s dobrovolníky z Programu 5P. Závěrem práce je porovnání, hodnocení a interpretace získaných dat.
Klíčová slova: Dobrovolnictví; sociální motivy; Program 5P; koordinátor; motivace
Název práce: Motivation of Volunteers Who Work in Non-Profit Organizations
Autor(ka) práce: Pernicová, Denisa
Vedoucí práce: Hiršová, Miloslava
Oponenti práce: Sedláková, Jaroslava
The primary focus of this bachelor´s thesis is a complex analysis and the consequent evaluation of volunteers´ motivation working within a chosen volunteering scheme. Proposal of appropriate methods of evaluation and rewarding targeted at the coordinator of such a scheme is a further goal of this work. In the theoretical part I discuss the topic of volunteering and motivation. Based on these observations, the practical part of the thesis consists of an analysis of the volunteers´ motivation within a chosen sample; I process the coordinator´s practices with the volunteers and offer appropriate measures for improvement. I have gathered the data using surveys and personal, partly-strucured interviews with the participants of the volunteering scheme Program 5P. The bachelor´s thesis concludes with comparison, evaluation and interpretation of the data.
Klíčová slova: Volunteering; social motives; Program 5P; coordinator; motivation

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu