Komparace daňových systémů České republiky a Spolkové republiky Německa

Název práce: Komparace daňových systémů České republiky a Spolkové republiky Německa
Autor(ka) práce: Smolíková, Michaela
Vedoucí práce: Soukup, Jindřich
Oponenti práce: Makovský, Petr
Klíčovým tématem mé bakalářské práce je charakteristika daňového systému České republiky, charakteristika daňového systému Německa a jejich následná komparace. Mým cílem je vzájemně porovnat jednotlivé systémy. Práce je rozdělena na tři části. V první části se věnuji daňové teorii. Druhá část je detailněji zaměřena na český a německý daňový systém. Závěrečná třetí část obsahuje komparaci daňových systémů pomocí makroekonomických ukazatelů a výpočty, které znázorňují daňové zatížení potencionálního zaměstnance a zaměstnavatele.
Klíčová slova: Česká republika; Německo; Daňový systém
Název práce: Comparison of Tax Systems of the Czech Republic and Germany
Autor(ka) práce: Smolíková, Michaela
Vedoucí práce: Soukup, Jindřich
Oponenti práce: Makovský, Petr
The key topic of my bachelor thesis is the characteristics of the tax system of the Czech Republic, the characteristics of the German tax system and their subsequent comparison. My aim is to compare each tax system. The work is divided into three parts. In the first part I deal with tax theory. The second part focuses on the Czech and German tax systems. The final third part contains comparisons of tax systems by using macroeconomic indicators and specific calculations that illustrate the tax burden on potential employees and employers.
Klíčová slova: Czech Republic; Germany; Tax system

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská