Návrh systému hodnocení zaměstnanců

Název práce: Návrh systému hodnocení zaměstnanců
Autor(ka) práce: Nová, Michaela
Vedoucí práce: Král, Pavel
Oponenti práce: Šíšová, Veronika
Diplomová práce pojednává o velmi aktuálním tématu hodnocení zaměstnanců a s ním spojené odměňování. Cílem této práce je návrh systému hodnocení. První část vymezuje hodnocení, podrobně popisuje význam a cíle hodnocení, nejznámější metody hodnocení a jednotlivé kroky vedoucí k zavedení systému hodnocení. Výzkum představuje navržený hodnotící systém, který byl předložen firmě. Návrh byl postupně upravován podle požadavků majitelů a vedoucích. Během samotného procesu byly zjištěny reakce a poznatky k samotnému hodnotícímu systému. Hodnotící systém byl kompletně vypracován a je připraven na zavedení. Práce má charakter kvalitativního výzkumu. Designem je akční výzkum.
Klíčová slova: návrh systému hodnocení; zjištění reakcí; analýza potřeb; hodnocení zaměstnanců
Název práce: Draft of the System of Evaluation of Employees
Autor(ka) práce: Nová, Michaela
Vedoucí práce: Král, Pavel
Oponenti práce: Šíšová, Veronika
The thesis deals with a most topical issue which is the staff evaluation relating to the remuneration. The purpose of the thesis is to propose a staff evaluation system. The first part gives a definition of the evaluation, a detailed description of the meaning and the goals of the evaluation, the best-known methods of the evaluation and component steps leading to the implementation of the evaluation system. The research represents a proposed evaluation system which was introduced to a company. The proposal was gradually modified according to the requirements of the owners and managers. Some reactions and pieces of knowledge relating to the evaluation system were found out during the process itself. The evaluation system has been completely worked out and is prepared to be implemented. The thesis is a kind of qualitative research. The design is represented by an action research.
Klíčová slova: proposal for the staff evaluation system; staff evaluation; finding out of reactions; analysis of needs

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu