Logistika vína z Argentiny do České republiky

Autor(ka) práce: Jančaříková, Blanka
Vedoucí práce: Němečková, Iveta
Oponenti práce: Tročil, Jan
Cílem této bakalářské práce je představit návrhy a doporučení na zefektivnění logistiky vína z Argentiny do České republiky. Práce je rozdělena do tří kapitol. První kapitola popisuje teoretickou část logistiky vína z Argentiny, přičemž je zaměřená na pozdější praktickou část. Tématem druhé kapitoly je analýza situace na trhu vína ve světě, v EU a v ČR a výsledky průzkumu u českých dodavatelských firem. Třetí kapitola je zaměřena na cíl práce, tj. jsou v ní představeny doporučení a návrhy na zefektivnění logistiky vína. Třetí kapitola je rozdělena na obecná doporučení a na návrh dodávat víno v balení bag-in-box.
Klíčová slova: výhody bag-in-boxu; logistika vína z Argentiny do ČR; bag-in-box
Název práce: The Wine Logistics from Argentina to the Czech Republic
Autor(ka) práce: Jančaříková, Blanka
Vedoucí práce: Němečková, Iveta
Oponenti práce: Tročil, Jan
The aim of this bachelor thesis is to present proposals and recommendations to increase the efficiency of wine logistics from Argentina to the Czech Republic. The bachelor thesis is divided into three chapters. The first one describes theoretically parts of wine logistics from Argentina regarding practical part of the thesis. The second chapter is focused on analysis of world, European and Czech wine market and furthermore analyses the results of survey held among Czech importers of wine from Argentina. The last chapter is concerned with the aim of this thesis, i.e., there are presented recommendations and proposals to make wine logistic from Argentina more effective. Third chapter is divided into two parts. In the first one are basic recommendations and the second one is focused specifically on proposal to import wine in bag-in-boxes.
Klíčová slova: wine logistics from Argentina to the Czech Republic; bag-in-box; logistics of wine from Argentina

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů