Název práce: Vliv revitalizace Dolní oblasti Vítkovic na cestovní ruch Moravskoslezského kraje
Autor(ka) práce: Mojžíšová, Kristýna
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Valentová, Jana
V teoretické části bakalářské práce jsou popsány brownfields z teoretického hlediska. V praktické části jsou analyzovány časové řady návštěvnosti Dolní oblasti Vítkovic, Moravskoslezského kraje a čtyř vybraných atraktivit v kraji. Cílem této práce je zanalyzovat návštěvnost objektu Dolní oblasti Vítkovic a poté najít souvislosti mezi trendy návštěvností Moravskoslezského kraje. Dále je v práci zkoumána souvislost mezi trendy návštěvnosti v objektu a číslem návštěvníků ve čtyřech rozdílných atraktivitách.
Klíčová slova: brownfield; revitalizace; návštěvnost; analýza
Název práce: Influence of the revitalization of the lower area of vítkovice on the tourism of the moravian-silesian region
Autor(ka) práce: Mojžíšová, Kristýna
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Valentová, Jana
The brownfields are described from theoretical point of view in the theoretical part of my bachelor´s thesis. The timelines of the visit rates of the Lower area of Vítkovice Moravian-Silesian Region and another four chosen attractions in the region are analysed in the practical part. The aim of this thesis is to analyse the number of visitors of the Lower area of Vítkovice and then look for links in between the visit rates of Lower area of Vítkovice and the overall visit rates of the Moravian-Silesian Region. Furthemore the continuity in between the number of visitors of the object and the turnout of the four chosen attractions is being examined in the thesis.
Klíčová slova: brownfield; revitalization; turnout; analysis

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu