Porovnání slovenského a českého start-up ekosystému

Název práce: Porovnanie slovenského a českého start-up ekosystému
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá porovnaním slovenského a českého startup ekosystému. Cieľom práce je zhodnotiť na základe analýzy, ktorý startup ekosystém je rozvinutejší. Prvá kapitola sa zaoberá definíciou startupu, jeho významom a vývojom u oboch ekonomík. Druhá kapitola je zameraná na charakteristiku startupového ekosystému, financovanie startupov a inštitúcie podporujúce startupy. Záverečná kapitola obsahuje porovnanie startup ekosystémov oboch krajín pri zohľadnení kritických faktorov ovplyvňujúcich úspešnosť startupov.
Klíčová slova: podnikateľské prostredie; Slovensko; startup ekosystém; Česká republika; startup
Název práce: Porovnání slovenského a českého start-up ekosystému
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá porovnáním slovenského a českého startup ekosystému. Cílem této práce je zhodnotit na základě analýzy, který startup ekosystém je rozvinutější. První kapitola je zaměřená na definici startupu a jeho význam a vývoj v obou ekonomikách. V kapitole druhé je rozebrána charakteristika startupového ekosystému, financování startupů a instituce podporující startupy. Závěrečná kapitola obsahuje srovnání startup ekosystémů obou zemí při zohlednění kritických faktorů ovlivňujících úspěšnost startupů.
Klíčová slova: Česká republika; podnikatelské prostředí; startup ekosystém; startup ; Slovensko
Název práce: Comparison of startup ecosystem in Slovakia and in Czech republic
Jazyk práce: Slovensky
This master thesis deals with the comparison of startup ecosystems in the Czech Republic and Slovakia. The goal is to discover which of these two countries has more developed startup ecosystem. The first chapter aims to define startup and illustrates its importance and development in both countries. The second chapter analyzes the characteristic of startup ecosystem, startup financing and supporting institutions in the 2 countries. The final chapter contains a comparison of the startup ecosystems in both countries based on my research.
Klíčová slova: business environment; startup ecosystem; startup ; Czech repubic; Slovakia

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů