Název práce: Současná pozice a vývojové trendy koncernu VW v globálním automobilovém průmyslu
Autor(ka) práce: Nikšová, Petra
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Vlčková, Jana
Diplomová práce s názvem Současná pozice a vývojové trendy koncernu VW v globálním automobilovém průmyslu mapuje dvě základní oblasti, jimiž jsou koncern VW a automobilový průmysl ve světě. Na automobilový průmysl je hleděno v širokém celosvětovém pohledu při zohledněné regionálních specifik. Stěžejním bodem práce je analýza současné pozice koncernu VW v automobilovém průmyslu a definování vývojových trendů, které ovlivňují současné a budoucí směřování koncernu. Při analýze současné pozice se práce opírá o počty prodaných automobilů, objem výroby či faktický procentuální podíl na trhu. Práce dospívá k závěru, že pozice koncernu v globálním automobilovém průmyslu zůstává stabilní, liší se však v závislosti na jednotlivých regionech. Vývojové trendy koncernu VW se pak odvíjejí od aktuálních technologických proměn průmyslu a změn v legislativě i společnosti.
Klíčová slova: trend; automobilový průmysl; region; Volkswagen
Název práce: The current position and trends of development of VW Group in the global automotive industry
Autor(ka) práce: Nikšová, Petra
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Vlčková, Jana
The thesis titled The Current position and trends of development of the VW Group in the global automotive industry maps two core areas, the VW Group and the global automotive industry. The automotive industry is viewed in a broad global perspective, taking into account regional specifics. The main point of the thesis is the analysis of the current position of the VW Group in the automotive industry and the development trends that define and influence the current and future direction of the VW Group. The analysis of the current position is based on the number of sold cars, the volume of production and the actual percentage share on the market. The work concludes that the VW Group's position remains stable in the global automotive industry, but the position varies according to the regions. VW's developmental trends are driven by current technological changes in the industry as well as by social changes and legislative regulations.
Klíčová slova: trend; region ; Volkswagen; automotive industry

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod