Využití analýzy výroků v kvalitativním výzkumu

Název práce: Využití analýzy výroků v kvalitativním výzkumu
Autor(ka) práce: Kaššová, Petra
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Bína, Vladislav
Tato diplomová práce se zaměřuje na využití Metody Q při zpracování kvalitativní zpětné vazby studentů a při práci s případovými studiemi. Zabývá se třemi výzkumnými otázkami. Jak zjednodušuje výroková analýza práci s kvalitativními daty? Jakým způsobem je výroková analýza vhodná pro práci s kvalitativní zpětnou vazbou studentů? Jakým způsobem je výroková analýza vhodná pro práci s případovými studiemi? V práci zjišťuji, že v případě kvalitativní zpětné vazby i případových studií lze při zpracování využít výrokové analýzy, která výrazně zjednodušuje a zpřehledňuje práci s kvalitativními daty.
Klíčová slova: Q metoda; zpětná vazba; případová studie
Název práce: The Use of Statement Analysis in Qualitative Research
Autor(ka) práce: Kaššová, Petra
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Bína, Vladislav
This diploma thesis concentrates on the use of Q method in the processing of qualitative student feedback and case studies. It deals with three research questions. How does the statement analysis simplify work with qualitative data? How is the statement analysis suitable for work with qualitative student feedback? How is the statement analysis suitable for work with case studies? In the diploma thesis I find out that using of the statement analysis for qualitative student feedback and for case studies greatly simplifies work with qualitative data and makes it more uncluttered.
Klíčová slova: Q method; feedback; case study

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu