Název práce: Dopady uvalení ekonomických sankcí na Ruskou federaci v souvislosti se záborem Krymu
Autor(ka) práce: Vlčková, Kateřina
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Rusko se od roku 2014 potýká se sankcemi, které na něj byly uvaleny v souvislosti se záborem Krymu. Účelem těchto sankcí, jež jsou cíleny na specifické sektory ruské ekonomiky, je způsobit Rusku tak vysoké náklady, které ho přimějí opustit ukrajinské území. Tato práce analyzuje dopady ekonomickych sankcí na ruskou ekonomiku a vyhodnocuje příčiny současné ruské krize. Situace se pro Rusko mnohem více zdramatizovala díky propadu cen ropy, které současné krizi významně přispívají.
Klíčová slova: Rusko; ropa; krize; sankce
Název práce: The consequences of the economic sanctions for Russian Federation due to the annexation of Crimea
Autor(ka) práce: Vlčková, Kateřina
Vedoucí práce: Čajka, Radek
Oponenti práce: Bolotov, Ilya
Since 2014 Russia has been tackling with the sanctions imposed by western countries. The sanctions were imposed due to the Russian invasion of Crimea. The economic sanctions are targeting specific sectors of its economy and are supposed to cause high costs for government and worsen the economical situation. This paper analyses the influence of the sanctions on Russian economy and summarizes the factors which caused current Russian crisis. As Russia is heavily dependent on oil exports, the drop of oil prices is a significant factor contributing to this situation.
Klíčová slova: sanctions; crisis; oil; Russia

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů