Prezentace České republiky v rámci Evropské unie

Název práce: Prezentácia Českej republiky v rámci Európskej únie
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá prezentáciou a imidžom Českej republiky v rámci Európskej Únie. Práca je rozdelená na teoretickú a empirickú časť. Prvá kapitola obsahuje teoretické východiská a je základom práce. Kapitoly empirickej časti sa zaoberajú Českou republikou, krajinou, ktorá patrí medzi vyspelé a rozvinuté ekonomiky Európy. Dôraz je kladený na konkrétne orgány spojené s prezentáciou krajiny a ich aktivity. Posledná kapitola sa zameriava na výsledky dotazníkového šetrenia realizovaného online, porovnaním postojov domácej a európskej verejnosti. Záver diplomovej práce zahŕňa všetky analýzy získané zberom dát, obsahuje zhodnotenie stavu a ponúka odporúčania do budúcej prezentácie.
Klíčová slova: Európska únia; logo; prezentácia; imidž; Česká republika
Název práce: Prezentace České republiky v rámci Evropské unie
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zaměřuje na prezentaci a image České republiky v rámci Evropské Unie. Práce je rozdělená na teoretickou a empirickou část. První kapitola obsahuje teoretická východiska a je základem práce. Kapitoly empirické části se již konkrétně zabývají Českou republikou, zemí, která patří mezi vyspělé a rozvinuté ekonomiky Evropy. Důraz je kladen na konkrétní orgány spojené s prezentací země a jejich aktivitami. Poslední kapitola se zaměřuje na výsledky dotazníkového šetření, realizovaného online, porovnaním postojů domáci i evropské veřejnosti. Závěr diplomové práce shrnuje všechny analýzy získané sběrem dat, obsahuje zhodnocení stavu a nabízí doporučení pro budoucí prezentaci.
Klíčová slova: Evropská unie; prezentace; logo; Česká republika; image
Název práce: Presentation of the Czech Republic within the European Union
Jazyk práce: Slovensky
This diploma thesis deals with the presentation and the image of the Czech Republic within the European Union. The thesis is divided into a theoretical and an empirical part. The theoretical chapter concentrates on the background and foundations for the paper. The empirical chapters directly address the Czech Republic--a Central European country with a developed European economy. Emphasis is placed on organizations that focus on the presentation of the Czech Republic and the activities these organizations do to promote the Czech Republic. The final chapter focuses on the results of an online survey comparing public opinion between Czech residents and other European Union residents. The conclusion of the diploma thesis includes an analysis of all data collected (including the survey data), an evaluation of the status of the Czech Republic, and recommendations beneficial to presenting organizations.
Klíčová slova: presentation; Czech Republic; logo; image; European Union

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Evropská integrace
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací