Marketingová strategie vybraného subjektu

Název práce: Marketingová strategie vybraného subjektu
Autor(ka) práce: Vraštil, Lukáš
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
Cílem práce je zhodnocení marketingové strategie fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno. Ke zhodnocení strategie jsem využil dotazníkový výzkum a rozhovory se zaměstnanci klubu. Na základě výzkumu jsem zjistil několik nedostatků strategie, které mohou být příčinnou nízká návštěvnosti domácích utkání Zbrojovky. Hodnocení jsem strukturoval podle marketingového mixu 7P. Největší rezervy jsem objevil v kategorii produkt a místo a navrhl jsem opatření na zlepšení těchto ale i dalších nedostatků. Věřím, že má práce bude nápomocna ke zlepšení marketingové strategie FC Zbrojovka Brno a povede k vyšší návštěvnosti utkání klubu.
Klíčová slova: marketingová strategie; marketingový výzkum; FC Zbrojovka Brno
Název práce: Marketing strategy of selected subject
Autor(ka) práce: Vraštil, Lukáš
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
The goal of this work is to evaluate marketing strategy of FC Zbrojovka Brno. I used a questionnaire survey and interviews with employee of the club to reach my goal. From the survey I have discovered some shortcomings, that can be cause of the low attendance at home games of Zbrojovka. I have structured the evaluation according to marketing mix 7P. The biggest shortcomings I have discovered in the categories Product and Place and I have made a suggestion how to improve these and other imperfections. I hope this thesis will help to improve marketing strategy of FC Zbrojovka Brno and will raise the attendance.
Klíčová slova: marketing strategy; marketing survey; FC Zbrojovka Brno

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací