Trh fotovoltaické energie v ČR

Autor(ka) práce: Lindovský, Jan
Vedoucí práce: Průša, Přemysl
Oponenti práce: Sýkora, Robert
Cílem bakalářské práce je analýza trhu s fotovoltaikou v ČR a následně rozhodnout, zda se v dnešních podmínkách trhu vyplatí investorovi investovat do výstavby fotovoltaické elektrárny. První část je věnována charakteristice obnovitelných zdrojů energie se zaměřením na fotovoltaiku. Následně se práce zabývá legislativním rámcem a systémem podpory ze strany státu. Praktická část je zaměřena na podnikatelský plán fotovoltaické elektrárny. V této části jsou popsány veškeré aspekty, které je třeba zvážit při realizaci takového projektu. Nejprve jsou zde zmíněny nefinanční faktory jako výběr místa výstavby či volba správného dodavatele projektu a následně je zde popsán finanční plán a výpočet doby návratnosti investice společně s výši výnosnosti.
Klíčová slova: fotovoltaická elektrárna; obnovitelné zdroje energie; fotovoltaika; návratnost investice
Název práce: Photovoltaic energy market in Czech Republic
Autor(ka) práce: Lindovský, Jan
Vedoucí práce: Průša, Přemysl
Oponenti práce: Sýkora, Robert
The goal of the bachelor thesis is to analyse the photovoltaic market in Czech Republic and then conclude on whether it is worth investing into building a photovoltaic power plant or not. The first part of the thesis is dedicated to the characteristics of renewable energy sources with a focus on photovoltaic-based energy. Furthemore, the thesis touches upon the subject of current legal regulations and the support system available from the government. The practical part is concentrated on the actual business plan of founding a photovoltaic power plant. Here, all the aspects of the realization of the project are being considered: firstly, all the non-financial factors are described, such as the best place for the construction and the choice of the right supplier for the project; this is then followed by a complete financial plan with the calculation of the return on investment (ROI) as well as the overal level of profitability.
Klíčová slova: return on investment; Photovoltaic power plant; Photovoltaics; renewable energy sources

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací