Finanční analýza společnosti Moravské kovárny, a.s

Název práce: Finanční analýza společnosti Moravské kovárny, a.s
Autor(ka) práce: Klimeš, Martin
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Tlačbabová, Iveta
Bakalářská práce se zabývá finanční analýzou společnosti Moravské kovárny, a. s. mezi lety 2010 až 2015. Jejím cílem je posoudit finanční zdraví a identifikovat rizika, které mohou z činnosti podniku plynout. Práce využívá veřejně dostupných informací. Hlavním zdrojem informací jsou povinně zveřejňované výroční zprávy. Práce je rozdělena na část metodickou a praktickou. Metodická část obsahuje vymezení předmětu finanční analýzy, uživatele a popis jednotlivých metod. V části praktické je společnost představena a popsána její činnost. Hlavní část se zaměřuje na aplikaci metod popsaných v metodické části. Závěr shrnuje celkové finanční zdraví a situaci podniku.
Klíčová slova: finanční analýza; Moravské kovárny, a. s.; horizontální a vertikální analýza; poměrové ukazatele; bankrotní a bonitní modely
Název práce: Financial analysis of Moravské kovárny, a. s
Autor(ka) práce: Klimeš, Martin
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Tlačbabová, Iveta
The bachelor thesis deals with financial analysis of the company Moravské kovárny, a. s. from 2010 to 2015. The aim of the thesis is to evaluate financial health and to identify risks which could cause problems in the company. The theses uses public information. The main source of information is annual report of the company for analyzed period. This thesis contains methodical and practical part. The first metodical part focuses on a definition and a subject of the financial analysis, users and describes methods as horizontal and vertical analysis, financial ratios, bankruptcy and creditworthy models. In the second practical part the company is introduced and described its core business. The main section focuses on application methods mentioned in the first methodical part. Conclusion summarizes an overall financial health and a situation of the company on the market.
Klíčová slova: financial analysis; horizontal analysis; vertical analysis; financial ratios; bankruptcy and creditworthy models

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 3. 1. 2017