Analýza komunikace značky Made in Czechia ve vybraném regionu světa

Název práce: Analýza komunikace značky Made in Czechia ve vybraném regionu světa
Autor(ka) práce: Figurová, Nela
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
Diplomová práce se zabývá komunikací značky Czechia a značky Made in Czechia s důrazem na americký trh. Cílem práce je zjistit povědomí o naší zemi, a především českých produktech ve Spojených státech amerických. V teoretické části práce jsou specifikovány marketingové a komerční komunikace a popsán proces tvorby účinné komunikace. Dále je zde charakterizována značka a její strategické řízení. Praktická část práce se zaměřuje na stávající komunikaci značky naší země a českých výrobků. Následně je provedeno vlastní dotazníkové šetření s cílem zjistit povědomí a vnímání komunikace značky Made in Czechia ve Spojených státech amerických, pro srovnání a doplnění problematiky je dotazníkové šetření provedeno také na vzorku české populace a cizincích žijících v naší zemi. Navazuje vyhodnocení výsledků výzkumu, doporučení a návrh vlastní komunikační strategie značky Made in Czechia v USA.
Klíčová slova: povědomí; země původu; Česko; marketingová komunikace
Název práce: The Analysis of the communication of the brand Made in Czechia in a selected region of the world
Autor(ka) práce: Figurová, Nela
Vedoucí práce: Postler, Milan
Oponenti práce: Mikeš, Jiří
The Master's Thesis focuses on the communication of the brand Czechia and the brand Made in Czechia with an emphasis on the American market. The aim of the thesis is to find out the awareness of our country and primarily of Czech products in the United States of America. The theoretical part of the thesis specifies the marketing and commercial communication and describes the process of creating effective communication. It also contains characterization of a brand and its strategic management. The practical part focuses on the existing communication of our country brand and Czech products. Subsequently, a questionnaire survey was conducted to find out the awareness and perception of the communication of the brand Made in Czechia in the United States, to compare and complete the issue, the questionnaire survey was also conducted on a sample of the Czech population and foreigners living in our country. It is followed by the evaluation of the research results, recommendations and own design of the communication of the brand Made in Czechia in the USA.
Klíčová slova: marketing communication; awareness; country of origin; Czechia

Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací

Datum zadání práce: 22. 11. 2016