Doprava v EU se zaměřením na multimodální a intermodální systém

Název práce: Doprava v EU se zaměřením na multimodální a intermodální systém
Autor(ka) práce: Šnobr, Michal
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Vlčková, Jana
Tato diplomová práce analyzuje současnou situaci dopravního systému EU a zaměřuje se na multimodální a intermodální systém. První kapitola zabývá dopravou z teoretického hlediska. Definuje pojmy jako doprava a přeprava, stanovuje základní dělení dopravy a způsoby jejího měření. Druhá kapitola popisuje současný stav dopravy v EU, předkládá o něm statistiky a rozebírá nejdůležitější dokumenty a projekty jako Bílá kniha (2011) a TEN-T. Třetí kapitola analyzuje multimodální a zejména intermodální dopravní systém a identifikuje hlavní výhody a nevýhody tohoto typu dopravy.
Klíčová slova: Dopravní politika; Bílá kniha; Doprava; Intermodální doprava
Název práce: Transport in the EU with special focus on the multimodal and intermodal system
Autor(ka) práce: Šnobr, Michal
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Vlčková, Jana
This diploma thesis analyzes the current situation of the transport system in the European Union and focuses on the multimodal and intermodal system. The first chapter focuses on the theoretical aspects of transport. It defines terms connected with transport and establishes various ways to measure it. The second chapter describes the current state of transport in the EU, provides statistics and examines the most important documents and projects (White Paper on Transport and TEN-T). The third chapter analyzes multimodal and particularly intermodal transport system and identifies the key advantages and disadvantages of this type of transport.
Klíčová slova: Intermodal transport; White Paper on Transport; Transport; Transport Policy

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů