16. 6. 2018 - 16. 6. 2018 - Uzávěrka přihlášek na programy MBA FPH

Autor práce: Dušková, Veronika
Vedoucí práce: Valentová, Jana
Osoba oponující práci: Machová, Božena

Název práce: Postavení Jižní Koreje v příjezdovém cestovním ruchu regionu Asie a Pacifik
Abstrakt: Diplomová práce se zabývá postavením Jižní Koreje v příjezdovém cestovním ruchu makroregionu Asie a Pacifik. Jejím hlavním cílem je zhodnocení současného a budoucího potenciálu příjezdového cestovního ruchu Jižní Koreje a vymezení jejího postavení na příjezdovém cestovním ruchu makroregionu na základě detailní statistické analýzy a zhodnocení konkurenceschopnosti země. Jižní Korea byla nejprve zanalyzována z politického a ekonomického hlediska a dále se práce zaměřila na předpoklady cestovního ruchu této země, její regiony cestovního ruchu a analýzu indikátorů příjezdového cestovního ruchu. Byl zde zanalyzován i příjezdový cestovní ruch občanů České republiky do tohoto státu. Konkurenceschopnost Jižní Koreje byla zhodnocena na základě indexů GCI a TCI. Na závěr byl na základě regresní analýzy predikován budoucí vývoj mezinárodních příjezdů.
Klíčová slova: predikce; makroregion Asie a Pacifik; konkurenceschopnost; příjezdový cestovní ruch; Jižní Korea

Studijní program a Studijní obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Název fakulty: Fakulta mezinárodních vztahů
Název katedry: Katedra cestovního ruchu

Překlad názvu: The Position of South Korea in Inbound Tourism of Asia and Pacific Region
Abstrakt: This diploma thesis analyses the position of South Korea in inbound tourism of macro-region Asia and Pacific. The main purpose is to evaluate the current and future potential of South Korea's inbound tourism and to define the position of South Korea in inbound tourism of the region based on detailed statistical analysis and competitiveness evaluation of South Korea. Firstly, South Korea was analysed from the political and economical perspective and later on the thesis focused on preconditions of tourism and tourist regions folowed by statistical analysis of the inbound tourism indicators. Moreover, the tourist arrivals of Czech citizens to South Korea were analysed. The competitiveness of South Korea was evaluated based on GCI and TTCI indexes. Lastly, the future development of international arrivals to South Korea was predicted based on regression analysis.
Klíčová slova: competitiveness; inbound tourism; macro-region Asia and Pacific; South Korea; prediction

Studijní program a Studijní obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Název fakulty: Faculty of International Relations