Ekonomika Řecka v pokrizovém období se zaměřením na cestovní ruch

Název práce: Ekonomika Řecka v pokrizovém období se zaměřením na cestovní ruch
Autor(ka) práce: Baliamis, Michal
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Sankot, Ondřej
Bakalářská práce se zabývá ekonomikou Řecka v souvislostech dluhové krize se zaměřením na cestovní ruch. Práce zkoumá, jakou měrou se cestovní ruch v Řecku podílí na ekonomice státu. K tomu je potřeba vymezit základní teoretické pozadí světové ekonomiky i cestovního ruchu a naznačit, jakými teoretickými způsoby může mít cestovní ruch na ekonomiku země vliv, čemuž se věnuje první kapitola práce. Ve druhé kapitole dochází k analýze řecké ekonomiky na makroekonomických ukazatelích v posledních letech. Druhá kapitola se též věnuje vývoji dluhové krize, jakožto jednoho z determinantů současného stavu ekonomiky a cestovního ruchu země. Třetí kapitola analyzuje za pomoci statistických ukazatelů cestovní ruch země, hodnotí předpoklady rozvoje cestovního ruchu a nabízí srovnání konkurenceschopnosti v porovnání se světem.
Klíčová slova: Řecko; Dluhová krize; Národní ekonomika; Konkurenceschopnost; Cestovní ruch
Název práce: The Greek economy after the crisis with a focus on tourism
Autor(ka) práce: Baliamis, Michal
Vedoucí práce: Vošta, Milan
Oponenti práce: Sankot, Ondřej
This bachelor's thesis deals with the Greek economy in connection with the debt crisis with a focus on tourism. The thesis examines the influences of the Greek tourism on the national economy. It is necessary to define the basic theoretical background of both the world economy and tourism and give examples, what are the ways of tourism to affect the national economy, which is the task of the first chapter. The objective of the second chapter is to analyse the Greek economy using macroeconomic indicators in the past years. The second chapter also tracks the developments of the debt crisis, as one of the determinants of the current state of the national economy and tourism. The last chapter analyses tourism of the country using statistical indicators. It also evaluates the forecasts of the further development and offers the comparison of the competitiveness in tourism with the world.
Klíčová slova: Greece; Tourism; Debt crisis; National economy; Competitiveness

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod